Teplá voda nad zlato

13. července 2011 v 8:14 | Radulina |  Ze života
Vždycky jsem si říkala, že bych nechtěla bydlet v baráku s kotlem na ohřev teplé vody. Ta doba, než odteče z trubek studená a začne téct konečně teplá mi přišla příšerná. Ovšem nastal týden, kdy bych ten kotel brala všema deseti. Odstávka teplé vody. Je až neuvěřitelné, že v dnešní době, plné veškerého možného komfortu prostě týden neteče teplá. Jo i rozvody vody je potřeba udržovat, jinak by se pak něco mohlo po.... Ale proč zrovna v těch vedrech?

Včera jsem se doplazila domů, převlíkla si spocené tílko, vzala psa a šla ho vyvenčit. Než jsem došla k řece (pes na rozdíl ode mě chce vodu ledovou) a zpátky, tak už mi zas bylo příšerný vedro. Jak příjemná by byla vlažná sprcha, ale pod ledovou mě prostě nikdo nedostane. Ještě teď mám v živě představě tu hrůzu ze školního výletu, kdy jsme se myli pod pumpou naprosto ledovou vodou ze studny. To ještě nebylo to nejhorší, ale umýt si hlavu, to měl člověk pocit, že ten mozek už mu nikdy nerozrmzne. A já jsem si zrovna včera hlavu umýt potřebovala.

A tak jsem si postavila na sporách ten největší hrnec s vodou a začala "napouštět" vanu. No uběhla asi hodina a já měla ve vaně deset centimetrů, což se mi sice zdálo málo, ale už mě to fakt nebavilo a to jsem mezi tím uvařila i několik litrů v rychlovarné konvici. Dopustila jsem teda studenou a ještě jednu konvici uvařilo do belíku, abych si pak mohla spláchnout hlavu. Voda ve vaně mi sahala sotva po kotníky a ve vodorovné poloze mi nepřikryla ani stehna, ale i tak mi to přišlo jako naprostý luxus. Teplá voda a možnost spláchnout ze sebe ten upocený den. Jak jen to dělali dřív, když byli rádi, když měli v baráku aspoň tu studenou?

Když jsem tak seděla v té trošce vody a představila si, kolik litrů jsem na to musela ohřát, děsilo mě, kolik litrů je potřeba k napuštění jedné vany. Obvykle ji navíc po půl hodině zase vypustím, protože už je mi zase moc horko, i když původně jsem se tam šla ohřát. Asi si to začnu víc užívat a když už vyplýtvám tolik vody, budu tam povinně aspoň hodinu. No nebudu, protože moje tělo nezvládá regulovat teploty tak dobře jako třeba manželovo a po chvíli mám pocit, že už se přehřívá. Tak asi si tu vanu nebudu dopřávat tak často, jen výjimečně a za odměnu a za rok si zas budu vážit aspoň těch deseti centimetrů teplé vody :)
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 13. července 2011 v 18:17 | Reagovat

S tou spotřebou máš pravdu, proto je sprcha hospodárnější. Prý, aspoň to říkají. V novém bytě mám teplou vodu na plyn, který je ve sklepě, takže v bytě mi ten plyn nesmrdí a mohu mít teplou kdy chci. U mne žádná odstávka nabude, ale v Praze jsem na tom podobně jako ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama