Fuj je to!

15. července 2011 v 9:32 | Radulina |  Ze života
Tuhle větu od té doby, co mám psa používám neskutečně často. A až s ní jsem si uvědomila, jaká jsou lidi prasata. Samozřejmě jsem se dřív pozastavovala nad nepořádkem, který jsou lidi schopní zanechat v přírodě u laviček, na odpočívadlech pro auta apod. Ale postupně jsem se s tím tak nějak smířila, že to tak prostě je a už mě to nepřekvapovalo.

Psích exkrementů jsem za život taky potkala spoustu, zvlášť když napadne bílý sníh, jsou najednou tak nějak víc na očích, protože v trávě je člověk snadno přehlédne, ale na bílém sněhu se vyloženě vyjímají. Na to už jsem si v podstatě taky zvykla a přestala se nad tím pozastavovat. Teď se pozastavuji nad něčím jiným. Že jsou lidi schopní sebrat exkrement do pytlíku k tomu určenému, ovšem v zápětí ho vyhodí místo do koše někde do křoví a pozor, jsou i tací, kteří se s tím neoběžují. Jdeme si tak na kraji pole po pěšině a bác, přímo uprostřed igelitový pytlík, řádně rozmočený, natržený a plný (však vy víte čeho). A většině psů to samozřejmě nedá a už jsou u toho. Naštěstí v tuhle chvíli už nám stačí rázné fuj a pes si toho přestane všímat, ale né každý je tak vychovaný a především ne vždycky stihne páníček zareagovat dostatečně rychle.

Snad mi můj přístup vydrží a nestane se ze mě taky pohazovač těchle igelitových překvapení. I když můj pes má ve zvyku si ulevit až když přejdem všechny koše, přesto seberu do pytlíku jeho výtvor, zavážu a vláčím ho sebou celou vycházku až zpátky k civilizaci a prvnímu koši. Je to otravné, ale při představě, že bych do toho další den šlápla nebo že by se mi k tomu hrnul pes mi to stojí za to. Bohužel nejsou všichni pejskaři takoví a raději než vyhazovat psí exkrementy budou svoje pejsky vláčet celou vycházku na vodítku.
 


Komentáře

1 Lenka Lenka | Web | 15. července 2011 v 11:43 | Reagovat

já  když jdu po cestě tak vidím často psí výkal  předemnou na zemi.
jj, to jsou ti psi...

2 Radulina Radulina | Web | 15. července 2011 v 11:49 | Reagovat

[1]: To nejsou psi, to jsou právě ty lidi. Pes to tam nechá a za čas to příroda vstřebá, ale když to nějaký blbec sebere do sáčku a nechá v přírodě, zůstane to tam mnohonásobně dýl a to je smutný. Když už to do toho pytlíku seberou, proč ho sakra nemůžou hodit do koše. Grr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama