Magie a magie

23. června 2011 v 10:06 | Radulina |  Na téma týdne
Pro někoho je magie synonem k čarování. Pro mě je ale Magie a magie. A ta s malým m se s čarováním rozhodně srovnat nedá. Mizení lidí v krabici, jejich půlení, zapichování nožů, triky s kartama apod. to nemá s čarováním nic společného. To je prostě oblbování lidí.

Ale Magie, to je něco jiného. Sice nevěřím, že se vyskytuje v našem životě, ale často se s ní setkávám v krásných knihách. A často si pak říkám, jak moc bych tam chtěla žít a zakusit právě ten život, kde je všechno možné. Ať už by to byla Pratchettova Zeměplocha, svět R. E. Feista, George Martina, nebo jen Bradavice. Chtěla bych se tam aspoň na okamžik dostat a nadýchnout se té magické atmosféry. Pokusit se máchnout hůlkou, vyslovit zaklínadlo nebo jen udiveně pozorovat, k čemu všemu se dá použít.

Ale upřímně, v našem světě bych Magii nikdy nechtěla. V knihách je to obvykle kouzelné, protože autor s tím umí naložit, ale představa, že by mohl čarovat kdokoliv v našem světě mě upřímně děsí. Proto raději zůstaneme jen u toho otřepaného půlení lidí, mizení živých i neživých objektů a vytahování králíků z klobouku. Přestože ve správných rukách by dokázala mnoho a mohla potlačit třeba i všechno zlo, za riskování toho, že se dostane právě do nesprávných rukou by to nestálo. A kdo k moci nebo penězům přijde, vždycky ho to zkazí.
 


Komentáře

1 Naty Naty | Web | 23. června 2011 v 12:57 | Reagovat

Vše je možné, na realitě se podílíš svými postoji, myšlenkami a hlavně činy. Není nic, co by si nemohla ovlivnit k obrazu svému.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama