Ze života hmyzu

19. listopadu 2010 v 7:22 | Radulina |  Zajímavosti
Nedávno jsem ve vaně učinila zajímavý objev. No dobře, pro někoho to nemusí být až tak zajímavé, ale já jsem z toho byla nadšená.


Určitě spousta z vás zná ty malé otravné mušky, co vylétávají z kytek. Nemám je ráda a v květináči na ně číhá mucholapka, ale občas stejně nějaká unikne. A právě jedna taková se dostala do koupelny.

Měla jsem vanu plnou vody a pěny, když mi začala poletovat kolem hlavy, párkrát jsem ji odfoukla a dál si jí nevšímala. A najednou koukám, že se muška topí. Představa, že se s ní mám koupat mě příliš nevábila a tak jsem pod ní strčila prst a mušku vytáhla. Položila jsem ji na okraj vany a odfoukla pěnu. A ona se ta potvůrka pohnula. Strčila jsem do ní prstem a zase se pohnula.

Překvapilo mě, že z té hromady pěny, která se jí dostala určitě všude ještě není mrtvá a tak jsem ji začala pozorovat. Foukala jsem na ni, aby rychleji uschla, ale to se jí moc nelíbilo a pokoušela se odplazit. Ale asi ani to se jí nelíbilo, tak toho po dvou milimetrech nechala. Přestala jsem si jí tedy všímat a věnovala se očistě.

Najednou koukám, že z mušky už není mokrá placka, ale že už oschla natolik, aby zase vypadala jako muška a stála na vlastních nohách. Ovšem pokus o vzlétnutí byl neúspěšný. Proběhlo jih hned několik, mezi nimiž se vždy snažila očistit křídla. A najednou vzlétla. Vyletěla vysoko nad vanu a usadila se na stěně. Ta potvora to přežila a já jsem z toho ani nevím proč byla nadšená. Často mě překvapí, co dokáže příroda...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama