Všude samý strašák

18. listopadu 2010 v 8:45 | Radulina |  Ze života
Tak jsem četla další "strašící" článek na téma neplodnost. Máte krevní skupinu A? Pak patříte mezi plodné ženy. Podobných výzkumů a článků na téme neplodnost se v posledních letech vyskatuje velká spousta. Ale proč?


Čím dál víc věřím tomu, že neplodnost je především psychický problém. Spousta žen čeká do pozdějšího věku, kdy už mají za sebou vzdělání, pracovní zkušenosti, případně cestování apod. Když se pak hned nezadaří, začnou se stresovat, že už jsou "staré" a že právě je určitě postihla neplodnost.

A všechny tyhle nesmyslné články o nesmyslných výzkumech tomu napomáhají. Přečtete si pak, že s krevní skupinou 0 máte dvakrát menší šanci otěhotnět než s krevní skupinou A. Nevidím smysl těchto výzkumů, kdy je vybrána skupina žen a ta je testována. Ten vzorek podle mě nikdy nemůže být rezprezentativní. Navíc se to bude dál zkoumat a není to nijak potvrzené.

Ale jak na to zareaguje žena s krevní skupinou 0, která se půl roku snaží bezúspěšně otěhotnět? Určitě jí to nezlepší psychický stav a rozhodně jí to nedá naději, že příště se to třeba povede. A když pak neustále myslíte na to, že díky krevní skupině vlastně máte menší šanci a čím dál víc se bojíte, že se to nepovede, tak se to prostě nepovede.

Tvářím se tu, že na mě to vliv nemá. Né že bych se v tuhle chvíli snažila, ale v brzké budoucnosti o tom uvažuju a hádejte co, moje krevní skupina je 0 pozitivní. Namlouvám si sice, že tahle informace mě nezajímá, ale jak můžu vědět, že se mi neusadí někde v hlavě? Zatím pro mě hraje alespoň můj věk... ovšem jen do doby, než přijdou s nějakou novou studií.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama