Mám či nemám...

24. listopadu 2010 v 14:55 | Radulina |  Úvahy
Už delší dobu si říkám, že bych svou angličtinu měla povýšit na nějakou úroveň. Pořád nemám pocit, že bych mohla prohlásit, že umím anglicky. A tak přemýšlím, jak se donutit k prohloubení znalostí. Že by zkouška FCE byla ta správná volba?


Upřímně řečeno bych raději rovnou CAE, jenomže na tu se necítím. Vlastně se necítím ani na tu FCE. Přeci jen necelých pět tisíc je slušná suma na to, aby to člověk jen tak vyhodil z okna a tak si říkám, že by mě to donutilo se opravdu dobře připravit.

Jenomže mám chuť věnovat tolik volného času angličtině? Od ledna bychom v práci měli mít zase jazykové kurzy a tak pevně věřím, že tentokrát usmlouvám tu angličtinu, místo němčiny. Každý týden speaking, naberu nějakou novou slovní zásobu a pokud se budu přípravě věnovat i doma, možná bych v létě mohla zkusit certifikát.

Nemáte někdo nějakou dobrou radu, jak se učit na podobné zkoušky? Popřípadě nějaký dobrý internetový zdroj? Potřebuji prohloubit hlavně slovní zásobu, protože když mám mluvit anglicky, často už pátrám v mozku i po slovíčkách, která jsem ve škole běžně používala. Přeci jen je těch pět let od školy znát. A s frekvencí jednoho krátkého anglického mailu za týden se člověk moc nenaučí, zvlášť když je to skoro pořád o tom samém :(
 


Komentáře

1 Ducii Ducii | Web | 24. listopadu 2010 v 15:27 | Reagovat

Já dělala FCE loni, na CAE jsem se taktéž necítila, učila jsem se na to z nějaké učebnice, kde byly vzorové testy a bylo k tomu i cd na poslechy. Bylo to docela dobré, ale název si bohužel nepamatuju. Věděla jsem, co pak při testu mohu zhruba očekávat. Jinak na gramatiku jsem používala modrého Murphyho. Co se slovní zásoby týče, doporučuju hlavně číst články v angličtině běžně na netu nebo třeba nějakou knížku v angličtině.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama