Sváteční den

14. září 2010 v 15:39 | Radulina |  Ze života
Mám dnes svůj sváteční den, tak jako každý rok. Né že bych to nějak slavila, zvlášť když jsem před pár dny měla narozeniny. Ale přesto bych si svůj sváteční den představovala trochu jinak.


Vstala jsem jako obvykle před půl sedmou, uvařila čaj, naservírovala koblihy na talíř a vzbudila přítele. No dobře, na těch koblihách má zásluhu on, tak to mu přičtu k dobru, ale snídaně do postele by se mi líbila víc :)

Vyčistit zuby a vyrazit na autobus. Čeká mě totiž zubařka - považte, v můj sváteční den. Vyrazit na autobus ovšem nebylo tak jednoduché, návštěva zubařky nějakým záhadným způsobem působí na moje střeva a tak mě čekala ještě návštěva wc, díky které jsem málem nestihla autobus.

Cesta trvala asi 20 minut a na mě to znovu přišlo. Naštěstí kousek od zubařky bydlí mamka, tak jsem jí vtrhla do bytu ještě když spala a vyděšeně vylezla celá rozespalá. Celou cestu od mamky k zubařce mě bolelo břicho a přemýšlela jsem, jestli se vrátit, nebo zubařku poprosit o klíč od wc. Na křesle v čekárně jsem se podivně kroutila až do doby, než sestřička otevřela dveře do ordinace.

V tu chvíli jako když utne, při větě "Tak pojďte slečno", jsem na záchod úplně zapomněla. Zasedla jsem na zubařské křeslo a už jen koukala, jak se střídají nástroje v ruce mé zubařky a poslouchala pokyny "Vypláchnout.", "Opatrně zkousnout." ...no však to znáte. Mám teď novou bílou plombu místo asi třetiny zubu. Už mi dvakrát vypadla a doufám, že tentokrát vydrží dýl než ta poslední, která mě vesele opustila asi po týdnu.

S úlevou jsem opustila ordinaci a zašla ještě k mamce na čaj, než mi pojede autobus. Tam jsem dostala hned několik úkolů. I když musím říct, že to mi vůbec nevadí, protože dělám ráda korektury cizích textů a vytýkám tohle a támhleto :) Takže mě později odpoledne ještě čeká setkání s mamkou, tentokrát u nás doma a doladění její seminární práce a příloh.

Snad bude i nějaký ten malý dáreček, pak už si jen dám nějakou dobrou večeři, vyhodím kopýtka a užiju si alespoň svůj sváteční večer.
 


Komentáře

1 Mischa Mischa | Web | 16. září 2010 v 9:01 | Reagovat

Musím uznat, že ti tvůj sváteční den nezávidím :-)Pro mě jsou návštěvy u zubaře noční můrou a vždycky jsem z nich psychicky na dně. Zvládla si to tedy statečně. Opožděně všechno nejlepší, jak k svátku, tak k narozeninám.

2 KatyRZ KatyRZ | Web | 17. září 2010 v 14:56 | Reagovat

Já když jsem z něčeho nervozní, dělají mi střeva to samé, co tobě. Měla jsem jedno špatné období, co se týče návštěv u zubaře a od té doby mám ze zubaře hrůzu. Kdyby se mnou vždycky nešla celá rodina včetně dětí, asi bych se ani nenachala vyšetřit :).
Vše nej přeji ;) .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama