Okřídlení upíři

12. srpna 2010 v 15:43 | Radulina |  Na téma týdne
Moje malá úvaha nad tématem týdne, kterým jsou Upíři. Už od pondělí přemýšlím, co si pod tím pojmem vlastně představuji...


Wikipedie říká, že upír: "je tvor vyskytující se v mýtech, legendách, hororech a fantasy, živící se krví, kterou pije svým - zpravidla lidským - obětem". Moje definice se však trochu liší, prakticky bych z ní vynechala, že se vyskytují v mýtech, legendách, hororech a fantasy. Tedy moje definice by zněla následovně:

Upír je tvor, živící se krví, kterou pije svým - zpravidla lidským - obětem.

A na tom budu trvat. V takovém případě sem můžeme zařadit všechny ty potvory, co nám pijou krev. V první řadě tedy komáry. Ty mi pijou krev už jen když je vidím. V noci pak snad i upřednostním, když si trochu cucnou a pak sedí někde v koutě, ale jak mi bzučí u ucha, rozsvěcím a vraždím.

Dalším upírem je pro mě klíště. Nemá sice křidélka, jak je v názvu článku, ale je to taky pěkný parazit a definici rozhodně splňuje. Dalo by se sice říct, že oproti komárovi mi zas tak krev nepije, protože mnohdy nezpozoruji jeho přítomnost na svém těle. Bohužel následky může zanechat mnohem horší, proto je asi současným nejobávanějším upírem na Zemi. V krajních situacích může tahle potvora i zabíjet, přestože je to oproti napadenému takový prcek.

Posledním, který mi při psaní tohoto tématu přijde na mysl je ovád (nebo-li hovado). Setkání s ním nebývá tak časté, ale za to nezapomenutelné. Jeho kousnutí bývá velmi bolestivé a na jeho místě následně vzniká slušný otok (alespoň mně). Naštěstí se vyskytují převážně u vody a tak se jim dá lépe vyhnout než výše dvoum zmíněným.

Pokud bych ještě v definici opomenula, že upír je tvor, pak bych zde mohla zahrnout mnoho věcí, neboť se najde spousta toho co mně, nebo i jiným pije krev. O tom ale až někdy příště. Teď přeji všem krásný zbytek léta bez setkání s upíry!
 


Komentáře

1 Katůšqá Katůšqá | E-mail | Web | 12. srpna 2010 v 15:48 | Reagovat

AHoj, za pár minut se na mém blogu rozjede Párty na loučení s létem, takže jestli by ses přišla podívat nebo si i zasoutěžit, byla bych ráda!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama