Jaroslav Dušek

11. srpna 2010 v 16:37 | Radulina |  Osobnosti
Jaroslav Dušek (*1961)
I napodruhé sáhnu mezi české osobnosti, tentokrát však jde o osobnost žijící a pevně věřím, že nás bude svým uměním ještě dlouho obohacovat.


Úplně poprvé jsem tuto osobu zaregistrovala asi ve filmu Pelíšky, kde "přišel s nabídkou kvalitního sexu". Na plátně se sice nevyskytuje tak často, jako jiní herci, ale okamžiky s ním jsou nezapomenutelné. Všeobecně film Pelíšky patří mezi mé oblíbené a to nejen díky Jaroslavu Duškovi. Jednoduše bych si ho mohla pouštět donekonečna.

Pan Dušek hraje s nesmírnou lehkostí a zároveň věrohodností, takže ať hraje cokoliv, baštím mu to i s navijákem. Nebudu zde rozebírat všechny jeho role, neboť je jich mnoho a nejen filmových, ale i televizních či divadelních. Právě u jedné divadelní bych se ale ráda zastavila.

Čtyři dohody - Jaroslav Dušek
Na toto představení jsem byla pozvána. Nevěděla jsem co od toho očekávat, jelikož jsem si o něm nic předem nezjišťovala. Zároveň jsem ale byla zvědavá, protože pan Dušek je jediným protagonistou v tomto představení. Co jsem však za ten večer, viděla, slyšela a prožila naprosto předčilo má očekávání. Jeden jediný člověk bavil celý sál asi dvě hodiny. Nešlo však pouze o zábavu, představení donutí člověka k zamyšlení i nad maličkostmi jako je například výraz "Jsi normální?" použitý vůči dětem ve chvíli, kdy dělají něco, co se nám nelíbí. Neuvěřitelně vystihl pocity, které v takové chvíli u dítěte zřejmě nastanou a zároveň ukázal na naprostou nevhodnost použití tohoto slovního spojení. Odcházela jsem pobavená a s hlavou plnou myšlenek a šťastná, že jsem toto představení měla možnost shlédnout.

Toto představení vychází z knihy Čtyři dohody od Dona Miguela Ruize. Kniha a tedy i představení je postavené na učení toltéků, kterému se pan Dušek věnuje již delší dobu. Je patrné nejen na jeho postavě, ale i na jeho výrocích, že přehodnotil svůj postoj k životu. Neříkám, že tento postoj uznávám, ale ani ho nezatracuji, ale důležité je, že jeho humoru to vůbec nic neubralo, možná naopak.

Zajímavé rozhovory:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama